Search
Close this search box.

MŪSU PAKALPOJUMI

Triecienviļņu terapija

Triecienviļņu terapija sāpes un sāļus sadrupina putekļos.

Termins “triecienvilnis” apzīmē augstas enerģijas pneimatiskos un skaņu viļņus. Modernajā sāpju terapijā šie triecienviļņi tiek vadīti no terapijas iekārtas uz sāpošām ķermeņa daļām. Triecienviļņi noārda uzkaļķojumus, paātrina sadzīšanas procesus, stimulē vielmaiņu, stimulē osteocītus, uzlabo asins cirkulāciju, mazina un likvidē sāpes. Kombinējot ar limfodrenāžu palīdz mazināt ķemeņa svaru. Runājot par sakaļķojumiem, triecienviļņu frekvence iedarbojas tieši uz sakaļķojumu, to drupinot, pārvēršot puteklīšos, kas ar laiku uzsūcas apkārtējos audos. Pārkaļķojumu struktūra atšķiras no veselā kaula. Procedūra ir nesāpīga, to veic ambulatori. Katrs seanss ilgst apmēram 15 minūtes. Ārstēšnas kurss ir četras reizes, starplaiks starp katru seansu ir 7-14 dienas. Triecienvilnis nenovērš jaunu sakaļķojumu veidošanos, tas likvidē procesa sekas, nevis iemeslu, tomēr parasti remisija ilgst vairākus gadus.

Šo terapiju var lietot pat osteoporozes pacientiem, bet to neizmanto bērniem, jo viņu kaulu struktūra nav tam piemērota, kā arī cilvēkiem, kuriem ir asins recēšanas problēmas. Procedūru neizmantojam mugurkaula sāļu skaldīšanai.

Ar triecienviļņu terapiju labi var palīdzēt pacientiem ar tā sauktajiem papēžu piešiem, šķietami nelieliem izaugumiem – uzkaļķojumiem uz papēža kaula. Tie kairina kaula plēvi, muskuļu unfasciju apvalku un rada pamatīgas sāpes, pacients cenšas nelikt papēdi pie zemes, klibo. Šo uzkaļķojumu veidošanās saistīta ar vielmaiņas traucējumiem, daļēji to nosaka iedzimtība, arī fiziskās slodzes intensitāte, pēdas uzbūves īpatnības, apavu izvēle. Papēžu pieši ir gan sievietēm, gan vīriešiem, parasti pēc 40 gadu vecuma. Lai atbrīvotos no papēžu piešiem, ir jāveic trīs līdz piecas procedūras ar nedēļas intervālu, bet pašsajūtas uzlabošanos daudzi mana jau pēc pirmās vai otrās reizes. Papēžu piešus un citus kalcija sāļu veidojumus locītavās diagnosticē ar rentgena palīdzību. Ja ir saišu pārkaļķojumi, tos var konstatēt ultrasonogrāfijā.

Reizēm terapija lieliem un veciem apkaļķojumiem pēc pusgada jālieto vēlreiz. Grūtāk palīdzēt, ja cilvēks jau gadiem mocījies ar šo nelaimi, nemeklējot ārsta palīdzību. Triecienviļņu terapijas metodi sāka veidot pagājušā gadsimta 60. gados un sākotnējais mērķis bija nierakmeņu skaldīšana – litotripsija. 90. gados izveidota metode, lai cīnītos ar nevēlamiem kalcija sāļu veidojumiem kaulu un locītavu sistēmā. Šo metodi izmantojam arī pie akūtiem sasitumiem un sastiepumiem.

Triecienviļņu terapija palīdz, ja ir:

  • sāpes pleca locītavā pēc traumas, pārkaļķojumi arī tādi, kas ir saitēs;
  • sāpes elkoņa locītavā, arī epikondilīta gadījumi;
  • sāpes plaukstas locītavā: plaukstas kaulu artroze I – II stadijā;
  • karpālā kanāla sindroms;
  • muskuļu sasitumi, sastiepumi;
  • sāpes gūžas un sēžas rajonā;
  • sāpes ceļa locītavā – t. s. lēcēja celis;
  • ceļu deformācijas;
  • sāpes pēdas locītavā: saišu pārkaļķojumi, kalcinātu ieslēgumi, traumas, Ahilleja cīpslas traumas, u. c. bojājumi;
  • papēža kaula uzkaļķojumi – papēžu pieši;
  • vielmaiņas veicnāšanai – notievēšnai, kombinējot ar limfodrenāžu.

Dāvanu kartes, konsultācijas un pieraksti uz triecienviļņa terapiju:  Tālr. 28 30 80 65 Liepāja, Kuršu ielā 18, kurpuss pa kreisi Tālr. 25 66 85 02 Vienības gatvē 51, Rīgā.

Bezmaksas autostāvvietas pie doktorāta un LOR klīnikas, pāri ielai pretī doktorātam, Telts un Robežu ielās.

Gadījumā, ja nevarat mūs sazvanīt, lūdzu sūtiet īsziņu (sms) un mēs ar Jums sazināsimies.